Волейбол: Победа за българите в първия мач с Канада

Българският национален отбор по волейбол победи с 3:2 гейма Канада в първия мач между двата тима от третия кръг на Група С на Световната лига. В отделните части срещата, която се игра пред около 2000 зрители, се разви при 20:25, 25:19, 22:25, 27:25 и 15:12.

България започна с колебания, а това позволи на „кленовите листа“ да натрупат аванс и да спечелят гейма, пише Гонг. През втората част българите показаха коренно различна игра. Битката за всяка точка бе оспорвана, а Андрей Жеков и Николай Пенчев, както и Данаил Милушев се откроиха с чудесни изяви. Последва леко отстъпление в третия гейм, който бе за канадците. Четвъртият гейм бе най-оспорван. В голяма част играта вървеше точка за точка. Виктор Йосифов и Мирослав Градинаров изпъкнаха с действията си на терена, а в самия край на частта играта бе изключителни напрегната. При 25 равни добра комбинация между Градинаров и Тодор Салпаров позволи на България да излезе отново напред и след това да постигне равенство в геймовете.

В тайбрека българите бяха на висота в решителните моменти и така се поздравиха с успеха в мача след 15:13.

Най-резултатен за България бе Данаил Милушев, който се отчете със 17 точки.

Следващият мач между България и Канада е утре, 14 юни.