Георги Иванов се класира на финал на Световното по лека атлетика

България има своя първи финалист на световното първенство по лека атлетика в зала в Сопот (Полша). Националният ни рекордьор в дисциплината тласкане на гюле Георги Иванов се класира за битката за медалите довечера с пето постижение от квалификацията, съобщи пратеник на в. „Стандарт”.

Колосът ни, за когото това е дебют на световно при мъжете в зала изтласка гюлето на нужните, за да намери място на финала 20,45 м още в първия опит.

Георги стана първият български гюлетласкач, който намира място в осмицата на шампионат на планетата в зала. Иванов дебютира на такъв форум днес, а довечера ще участва във втория си финал на голямо първенство при мъжете. Той стана осми на световния шампионат на открито в Москва през 2013-а. Така Иванов е финалист на две поредни големи първенства.

С най-добро постижение от квалификацията е Давид Щорл (Гер) - 21,24 м. След него са Раян Уайтинг (САЩ) - 20,75 м, Герман Лауро (Арж) - 20,73 м. Първите трима успяха да покрият квалификационната норма от 20,70 м. Четвърти е Томаш Майевски (Пол) с 20,60 м. Финалът е тази вечер от 21,05 ч (българско време) и ще бъде предаван пряко по "Евроспорт".