Господ помогна на Испания да победи Парагвай с 1:0

Господ помогна на Испания да победи Парагвай с 1:0 в последния четвъртфинален мач на Световното в РЮА.

Седем минути преди края Давид Вия вкара, като преди това топката на три пъти се удари в страничните греди. Най-напред левия стълб уцели Педро, после при добавката на Вия топката срещна най-напред дясната, после лявата греда и след това влезе във вратата.

Най-драматичната част от мача бе между 59-а и 61-ата минута. В тези само 120 секунди двата отбора изпълниха три дузпи, една влезе, но не беше зачетена.

Първо Пике фаулира Кардосо и парагвайците получиха право да изпълнят единайсетметров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшият Кардосо, но вратарят Касиас успя да улови.

В ответната атака дузпа бе отсъдена и за Испания, след нарушение срещу Вия. Алонсо отбеляза за 1:0, но съдията реши, че ситуацията трябва да бъде повторена, тъй като е имало състезател в полето, в момента на изпълнението. Във втория опит на Алонсо, парагвайският вратар изби.

При една от контраатаките на Парагвай, през първата част, се стигна до попадение, отбелязано от Валдес, но то не бе признато, поради засада. След повторенията останаха съмнения за правотата на съдийското решение.

Испания ще срещне на полуфиналите Германия, която отстрани Аржентина с категоричното 4:0, по-рано днес.