Джокович срещу Мъри на финала на Australian Open

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за пети път на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 1 Джокович детронира миналогодишния победител Стан Вавринка (Швейцария) със 7:6(1), 3:6, 6:4, 4:6, 6:0 след тежка игра от три часа и половина. В търсене на пета титла 27-годишният сърбин ще се изправи срещу британеца Анди Мъри на финала на Откритото първенство на Австралия (Australian Open).

Мъри вчера си осигури игра във финала на надпреварата за четвърти път. Отпадналият миналогодишен шамион Вавринка нанесе първия удар в двубоя с пробив в седмия гейм, но веднага след това загуби подаването си, а в последвалия тайбрек Джокович доминираше и даде само точка на съперника си, съобщава БТА. Във втория сет швейцарецът игра на висота, според международни наблюдатели. Той отново проби за 4:2 и до края нямаше проблем да задържи аванса си. В третата част Джокович пропиля ранна преднина от 3:0, но при 5:4 отново успя да пробие и за втори път в мача поведе в резултата.

В четвъртия сет сърбинът отново натрупа аванс от 2:0, но Вавринка взе пет от следващите шест гейма, след което без проблеми изравни. Петият сет започна с възможност за пробив за швейцареца, която той пропусна, а до края Джокович доминираше и не даде дори гейм на съперника си, с което взе реванш за загубата от Вавринка на четвъртфиналите в Мелбърн през миналия сезон.