Драма – Парагвай победи Япония на дузпи с 5-3!

Отборът на Парагвай победи Япония с 5:3 след изпълнение на дузпи, като в редовното време мачът завърши 0:0. С тази победа „гуараните” се класираха за първи път в историята на ¼-финал.

С първия съдийски сигнал двата отбора се хвърлиха в атака. Само за около 5 минути създадоха по две опасни положения.

За съжаление обаче обръчът се стесни в средата на терена и започна ожесточена битка за надмощие.

Първата по-сериозна голова атака дойде в 20-та минута и се разигра пред вратата на Япония. Лукас Бариос финтира великолепно защитата и се озова лице в лице с вратаря Кавашима, който си бе на мястото и отрази изстрела.

При ответната атака японците получиха своята първа голова възможност. Дайсуке Мацуи изстреля бомбен снаряд от около 20-тина метра и за късмет на парагвайците топката удари напречната греда.

През втората част се заредиха опасност след опасност и пред двете врати, но до гол така и не се стигна.

За парагвайците най-сериозни пропуски направиха Ортигоса и Кристиан Риверос, а за Япония  - Асухито Ендо и Ясухито Окубо.

Още в самото начало на първото продължение парагвайциге имаха прекрасна възможност да открият, но  Нелсон Валдес, който бе останал сам срещу японския вратар, се забави и защитата му препречи да вкара гол.

Две минути по-късно Кейсуке Хонда стреля към вратата на Парагвай от фаул, но Хусто Вияр си бе на мястото и улови.

На 11-метровите удари парагвайците бяха безгрешни, докато Япония направи пропуск. За третата им дузпа зад топката застана Юичи Комано, който с бомбен шут почти счупи напречната греда на вратата пазена от Вияр и с пропуска си класира Парагвай на ¼-финал.

Малко по-късно тази вечер започва дербито между Испания и Португалия. Победителят от този мач ще се изправи срещу Парагвай.