Изненада - световният шампион Италия се препъна в Нова Зеландия, завърши 1:1

Под въпрос е дали световният шампион Италия ще продължи в следващата фаза от Мондиал 2010. Изненадващо смятаният за най-голям аутсайдер на това Световно - Нова Зеландия, направи равенство с италианския отбор. Двата тима завършиха 1:1 в мач от група „F”. Двубоят се игра на стадион „Мбомбела” в Нелспруит, РЮА.

Неочаквано мачът започна с натиск на новозеландския тим, който натика италианците в собственото им наказателно поле. След създалата се суматоха в редицата на „адзурите" Нова Зеландия стигна до гол. В 7-ата минута след грешка на Фабио Канаваро нападателят на „кивитата” Смелц се възползва по най-добрия начин, пращайки топката във вратата на Федерико Маркети за 1:0.

Голът дойде като студен душ за италианците, които мигновено тръгнаха да търсят изравняване, хвърляйки се в атака след атака. В следващите минути сериозни пропуски направиха Джорджо Киелини, Дзамброта и Рикардо Монтоливо.

В 28-ата минута при поредната атака на „адзурите" Даниеле де Роси бе задържан в наказателното поле и съдията Томи Смит свири дузпа. Зад топката застана Винченцо Якуинта, който с точен и силен шут заби топката в горния ляв ъгъл.

След гола до края на мача имаше един отбор на терена – на Италия, но до второ попадение така и не се стигна. Защитата на „кивитата” сякаш се беше бетонирала в наказателното си поле и непозволи множеството атаки на италианците да превземат вратата им.

Мачът завърши с резултат 1:1 и постави много въпросителни в тази група.