Красимир Балъков се включи в голф турнира Domaine Boyar Golf Trophy

Футболната легенда и понастоящем треньор на "Литекс" Красимир Балъков се включи като участник в Domaine Boyar Golf Trophy - ежегодният спонсорски турнир, който винената компания организира за трета поредна година в Pravets Golf Club. "За мен голфът е най-добрият и приятен начин за възстановяване. Затова и дойдох да участвам в Domaine Boyar Golf Trophy. Голфът е уникално нещо. Нещо, което ме зарежда. Обичам това усещане. Обичам да чувствам спокойствието на природата", сподели треньорът на "Литекс" и герой от световното първенство по футбол в САЩ през 1994 г.

Състезанието се проведе през уикенда като играчите бяха разпределени в три дивизии според хендикапите им.

В Дивизия А най-добре се представи Емил Марков с 69 нетен резултат в строук плей формат, последван от Радо Рашев – 71 и Сергей Стойков също с 71, но по-добри удари на последните 9 дупки.

Победителите в Дивизия В бяха Милчо Рашевски с 65 нетен резултат отново в строук плей формат, последват от Николай Пенев на второ място с 70 и Владимир Танкишев с 71, който се класира трети.

В Дивизия С първо място с 40 стейбълфорд точки купата взе Иван Бояджиев, второ място бе отредено на Албена Денева – 39 точки, която получи награда за най-добър резултат сред дамите участнички, а на трето място се класира Пам Джоунс с 38 точки.

Награда за „Най-дълъг удар” получи Стефан Кралчев, а статуетка „Най-близо до флага” взе Иван Андреев.

Победителите получиха и селекцията вина на Domaine Boyar (Мерло от премиум серията Domaine Boyar Platinum, също и розе от новата Boutique Collection и отличеното със златен медал от Париж - Совиньон Блан & Шардоне). Като специален комплимент от спонсорите всички победитеи получиха и бутилка от новата колекция вина Déjà vu?, която беше акцент на събитието.

Голф играчите, които спечелиха 1-во място в три от дивизиите ще представляват отбора на Domaine Boyar на УниКредит Про-Ам - Европейски Шампионат по голф за клубни професионалисти, който ще се състои на 13 и 14 октомври 2014 в Pravets Golf Club.