Мартин Петров с гол при равенството на „Болтън” с „Манчестър Юнайтед”

Отборите на „Болтън” и „Манчестър Юнайтед” не успяха да излъчат победител, завършиха 2:2. Мачът бе от шестия кръг на Висшата лига на Англия. Българският национал Мартин Петров отбеляза втория гол за „Болтън”. Димитър Бербатов игра през целия мач за „Манчестър Юнайтед”, но не съумя да отбележи.

„Българското дерби” в Англия започна по великолепен начин за домакините, които стигнаха до гол само след шест минути игра. Мартин Петров центрира от корнер към Зат Найт, който с глава вкара за 1:0.

В последвалите минути „червените дяволи” се хвърлиха да търсят бързо изравняване, организирайки няколко добри атаки, завършили обаче без гол.

В 23-ата минута натискът на гостите даде резултат. Португалецът Луиш Нани премина с лекота покрай трима защитници на „Болтън” и от границата на наказателното поле с прецизен удар изравни резултата – 1:1.

До почивката и двата отбора се редуваха на атаките, но така завърши полувремето.

След подновяването на играта двата отбора отново се хвърлиха в атака.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Мартин Петров бе изведен от Йохан Елмандер в наказателното поле и с прецизен шут и малко късмет топката рикошира в гърба на Дарън Флечър и влезе за 2:1.

Радостта на „Рийбок стейдиъм" обаче трая точно седем минути.

В 74-та минута след центриране на Нани влезлият като резерва Майкъл Олен намери топката с глава и направи безпомощен вратаря на „Болтън”, изравнявайки 2:2.

До края на мача гостите се опитаха да вкарат победен гол, но не успяха и срещата завърши наравно 2:2.