Отнемат ни домакинството на Световната лига?

България може да остане без престижното си домакинство на финалите на Световната лига през 2012 година, което трябва да бъде в началото на юли в столичната „Арена Армеец”, съобщи BGvolleyball.com.

Основна причина за това е, че не са платени 500 хил. долара такса, които правителството обеща да даде за организирането на форума. Друга причина са скандалите в българския волейбол, като Международната федерация (ФИВБ) е притеснена от случващото се у нас и искането на бившият вече треньор Радостин Стойчев за оставки на УС на федерацията и нейният президент Данчо Лазаров.

1 юли 2012 година е последният срок, даден от ФИВБ на България за заплащането на таксата за организиране на финалите на Световната лига 2012.

Междувременно сръбската федерация е изразила готовност веднага да плати таксата и да организира спешно финалите на най-комерсиалният турнир на планетатата. Ако това стане, отнемането на домакинството ни ще бъде прецедент, който не се е случвал досега в 23-годишната история на Световната лига.

Появяват се притеснения относно участието на мъжкия ни национален отбор във финалната фаза на надпреварата, защото сега тимът ни е на трето място във временното класиране на предварителна група „Д”. За финалите се класират победителите в четирите потока, домакинът и най-добрия втори, който почти сигурно е състава на Бразилия.