Пиронкова размаза Винъс Уилямс, отива на полуфинал

Цветана Пиронкова е на полуфинал на "Уимбълдън"! Нашето момиче помете 5-кратната шампионка Винъс Уилямс с 6-2 и 6-3 сета, за да намери място сред най-добрите 4.

Цвети изигра поредния си страхотен мач и продължава напред без загубен сет. Така Пиронкова стана първата българска състезателка, която достига до полуфинал в историята на "Ол Ингланд Клъб".

Мачът на корт номер 1 започна изключително равностойно, като до 2:2 двете не успяха да се пробият.

В третия си сервис гейм Пиронкова изоставаше в резултата с 15-40, но въпреки това намери сили да вземе подаването си. Това сякаш се оказа и преломния момент в сета, до чийто край Пиронкова почти не сгреши. Разбира се и Винъс Уилямс помогна, след като започна да реди грешка след грешка, а първият сервис на американката така и не намираше целта.

След почивката, Цвети започна с летящ стар. Тя взе първия си гейм, след което стигна до точка за пробив за 2:0. След това Винъс Уилямс вкара в сила първия си сервис и с 3 поредни бомби спаси подаването си. Това сякаш събуди американката, която в ответният гейм проби нашето момиче и поведе с 2:1 гейма. Пиронкова обаче изобщо не се притесни и на свой ред върна пробива, изравнявайки резултата в геймовете. Цвети обаче не спря до тук. Тя проби за 4:2 и до края на мача нямаше проблеми да се наложи, вписвайки името си с големи букви в историята на българския тенис. С победата си Цвети си осигури 900 точки за световната ранглиста и 250 000 паунда от наградния фонд.

Утре Пиронкова играе полуфинал срещу рускинята Вера Звонарьова.