Световният шампион с равен на старта

Отборът на Италия, който е световен шампион от последния Мондиал, завърши наравно 1:1 с Парагвай в първия си мач в група „F” от първенството в РЮА. Това бе вероятно най-бързия, оспорван и красив мач от началото на турнира.

Въпреки че през почти цялото време над стадиона в Кейп Таун валя обилен дъжд, атаките се редуваха ту към едната, ту към другата врата. В големи части на мача Парагвай дори имаше превес.

Централният бранител на парагвайците - Антолин Алкарас, откри резултата в 39-ата минута, разписвайки се с глава след изпълнение на пряк свободен удар.

В 63-ата минута халфът на Италия – Даниеле Де Роси възстанови равенството след неразчетено излизане на вратаря на Парагвай.

В края на мача италианците изглеждаха по-свежи, натиснаха, но така и не успяха да стигнат до победа.

Другите два отбора в групата са Нова Зеландия и Словакия, които още не са стартирали на Световното.