Холандия - Бразилия още един велик четвъртфинал

Още един велик четвъртфинал - Холандия - Бразилия ще се играе в първите дни на юли. Заедно с Германия - Аржентина се очертават чутовни сблъсъци между Европейския и Латиноамериканския футбол.

Бразилия мина успешно през осминафиналите, побеждавайки с лекота отбора на Чили с 3:0. Истина е, че чилийците играха много прилично, отправяха удари в и край вратата, но много ясно се видя голямата разлика в класите на двата състава.

Жуан откри резултата за петкратния Световен шампион в 35-ата мин. Дъглас Майкон центрира от ъглов удар, Жуан се извиси над противниковата защита и с глава вкара топката във вратата на Браво. Три минути по-късно Кака изведе Луиш Фабиано сам срещу вратаря Браво и нападателят без особени проблеми покачи на 2:0.

В 59-ата мин. Робиньо направи преднината на бразилците класическа. Той бе изведен на стрелкова позиция от Рамирес и не сгреши от границата на наказателното поле, вкарвайки своя първи гол на Световното.