Четвъртфинал като финал - Германия срещу Аржентина

Два от най-добре представящите се отбори на Световното в РЮА - Германия и Аржентина ще се срещнат на четвъртфиналите. Мачовете им съответно срещу Англия и Мексико и категоричните им победи показват, че и давата състава имат качества да бъдат на финал. Те изнесоха много зрелищни спектакли за радост на милионите любители на великата игра по целия свят. В двете срещи бяха отбелязани рекордно много голове - 9.

В двубоя между Аржентина и Мексико един гол бе отбелязан от  засада, един след детинска грешка в мексиканската защита, два след бомбени шутове. Тевес стана герой Аржентина, отбелязвайки два гола. На полувремето играчи на двата отбора, съдиата, Марадона почти се сбиха край стадиона и се наложи стюардите да ги разтървават.

Срещата започна с натиск на футболистите на Мексико и с греда за тях. Но гол отбелязоха аржентинците в 25-ата минута. Тевес получи топката от Меси и макар че бе в засада отбеляза, а съдията зачете гола. В 33-ата минути защитникът на Мексико Осорио просто подари топката на Гунсало Игуаин, който останал сам срещу вратаря хладнокръвно вкара.

Третият гол за Аржентина отбеляза отново Тевес в 52-ата минута с шут от 35 метра, с който опита да скъса мрежата на мексиканската врата.

Подобно бе и мексиканското попадение на Хавиер Ернандес, с което бе фиксиран и крайният резултат 3:1