„Манчестър Юнайтед” остава в играта за титлата в Англия

Отборът на „Манчестър Юнайтед” победи като домакин „Тотнъм” с 3:1 в 36-ия кръг на Висшата лита и запази реални шансове за титлата в Англия. Атаката на „червените дяволи” бе водена от българина Димитър Бербатов.

Мачът започна със силен натиск на домакините от Манчестър. Още във втората минута Бербатов имаше възможност да обстрелва вратата на „Тотнъм”, но защитникът Доусън застана на пътя на топката. Последваха минути на надиграване в централната част на терена. В 15-ата минута отново българинът имаше шанс да вкара, но бе съборен в наказателното поле на „шпорите”. Съдията обаче не показа бялата точка.

Отборът на „Тотнъм” не съумяваше да изнесе топката в по-предни позиции, за да създаде нещо по-интересно пред вратата на домакините. В 29-ата минута Бербатов стреля и само отличната изява на Ледли Кинг предотврати откриването на резултата. При резултат 0:0 завърши първото полувреме.

Втората част започна с атака на гостите от Лондон. Павличенко остана сам срещу вратаря Ван дер Сар, но нападателят пропиля възможността да открие резултата, пращайки топката извън очертанията на вратата.

Така се стигна до 58-та минута, когато Бербатов великолепно преодоля двама защитници на „Тотнъм”, навлезе в наказателното поле и подаде с пета топката към Патрис Евра, който бе повален от Асу-Екото. Последва дузпа в полза на „Юнайтед”. Зад топката застана капитанът на „червените дяволи” Райън Гигс и откри резултата.

В 70-ата минута гостите от Лондон съумяха да изравнят чрез Ледли Кинг, който засече великолепно центрираната топка от Гарет Бейл,  правейки безпомощен Ван дер Сар.

След гола футболистите на сър Алекс Фъргюсън се хвърлиха в атака, търсейки на всяка цена попадение, което да ги върне в борбата за първото място в Англия. В 81-ата минута след перфектно изпълнена триходова атака от футболистите на „Юнайтед”, Луиш Нани остана очи в очи с вратаря Гомеш и не сбърка, прехвърляйки го за 2:1. Само четири минути по-късно португалецът Нани бе съборен в наказателното поле и съдията показа бялата точка за втори път в мача. Зад топката отново застана ветеранът Гигс и вкара втория си гол в срещата, оформяйки крайния резултат 3:1.

След тази победа отборът на „Манчестър Юнайтед” се завърна на върха в класирането с актив от 79 точки. Отборът на Бербатов има две точки повече от своя конкурент „Челси”, който обаче е с мач по-малко.