„Порше” - големият победител на „24-те часа на Льо Ман”

Отборът на „Порше” спечели легендарната надпревара „24-те часа на Льо Ман”. Победата е рекордна, 17-а за Порше и първа за отбора от 1998 г. насам. Зад волана на Порше №19 в хода на битката бяха звездата от Формула 1 Нико Хулкенберг, Ник Тенди и Ърл Бамбър.

Победителите успяха да завъртят 395 обиколки за 24 часа. Успехът на „Порше” е двоен, тъй като на второ място завърши другият хибрид на марката с №17, каран от бившия състезател от „Формула 1” Марк Уебър, Брендън Хартли и Тимо Бернхард.

Трети финишира тоталният хегемон в последните пет години „Ауди” с пилоти Марсел Фаслер, Андре Лотерер и Беноа Трелюе.

Ауди №8 в ръцете на Лукас Ди Граси, Льоик Дювал и Лин Джарвис завършиха четвърти. „Порше” №18 пресече финала на пето място, а след това последваха „Тойота” №2, „Ауди” №9 и „Тойота” №1.