„Славия” спечели хокейния турнир „Крос Айс“ за купа „Флорина"

„Славия” спечели хокейния турнир „Крос Айс“ за деца до 10 г. Турнирът е организиран от хокеен клуб  „Национална спортна академия”, а официален спонсор на събитието беше „Флорина”.

Участие в надпреварата взеха над 100 деца, а отборите, които мериха сили са: ХК НСА 1 и НСА 2, СК „Ирбис”, СК ЦСКА, СК „Славия”, ХК „Левски СФ”, СК „Левски” и СК „Айсберг“.

На финала СК „Славия“ победи с 4:2 тима на ХК НСА 1 в оспорван двубой. За трето място СК „Ирбис” надигра СК „Левски“. Надпреварата бе във формат „крос айс“ като хокейното поле бе разделено на 3 зони по ширина.

В края на турнира всички отбори и състезатели получиха купи и медали, както и вкусни плодови нектари „Флорина”.

На състезанието присъстваха родители и любители на спорта, а откриването на турнира и връчването на наградите бе отстъпено на Десислава Колева – представител на „Флорина”.