Качествата, които са по-важни за отношенията от красивата външност

Качествата, които са по-важни за отношенията от красивата външност

Качествата, които са по-важни за отношенията от красивата външност

Всички са толкова загрижени напоследък за своята външност: отслабват, оформят релеф с упорити тренировки, трупат тен, подбират старателно дрехите си така че да скрият и най-малкия си въображаем недостатък. Няма нищо лошо в това – приятно е да си в компанията на добре изглеждащи хора. Но не разчитайте само на идеална визия за привличането на партньори, доверие и симпатия. Има поне десет други качества, които са по-важни от външността. И много повече от нея помагат да градите трайни, хармонични и щастливи взаимоотношения.

1. Умението да изслушваш

Почти всички умеят и обичат да говорят, но единици са тези, които умеят да слушат.

Как се развива това умение? Старайте се да се концентрирате върху думите на вашия събеседник и не се разсейвайте със свои мисли. Заинтересувайте се от това, което говори, а ако изобщо не ви се получава – защо тогава въобще говорите с този човек?

2. Умението да бъдеш спонтанен

Спонтанността не позволява на отношенията да се превърнат в сива рутина, придава им яркост и ги обогатява с много приятни спомени.

Как да се развива спонтаност, ако сте от групата на дисциплинираните почитатели на предварителното планиране? По-често се вслушвайте в собствените си желания. В началото не е толкова важно дали отсрещаната страна оценява вашите пориви, важното е да се появят вашите желания.

3. Да бъдеш добър в нещо

Няма значение в какво – шофиране, свирене на китара, владеене на няколко чужди езика. Хората винаги се възхищават на чуждото майсторство в някаква област.

4. Да си доволен от това, което имаш

Хората, коите ценят това, което имат, са по-привлекателни от другите, които постоянно се оплакват, че все нещо не им достига. Ако сте доволни от външността си и се приемате такива, каквито сте, със сигурност сте по-привлекателни от тези, които видимо нямат кой знае какъв проблем с външния си вид, но постоянно си търсят несъвършенства и ги навират в очите на другите.

Как се научава да си доволен от това, което имаш? Да,  не е толкова просто, но е възможно. За начало, можете да спрете да се сравнявате с другите, после да откриете кое в живота ви се получава добре и да изпитвате благодарност за него. Малко ли е всеки ден да се събуждаш здрав, в собственото си легло?!

5. Отсъствието на нездрави мании

Внимавате да не качвате излишни килограми, стараете се да хапвате повече сурови плодове и зеленчуци – това е чудесно! Но когато вадите душата на персонала в пицария да ви направи пица без тесто – това е съвсем друго. Същото се отнася и за всички други ваши принципи и увлечения. Във всичко трябва да има мярка, болезненото пристрастяване никого не радва.

Как да се избавите от натрапчиви мании? Първо, трябва да ги откриете и осъзнаете като проблем. За целта, поговорете си с най-близките си приятели и роднини – нека честно ви кажат какво мислят по този въпрос. Най-вероятно и преди са ви намеквали разни неща в тази посока, но не сте им обръщали внимание.

6. Да бъдеш истински

Може до безкрайност да си измисляте фалшиви образи, да се вживявате в тях, да се опитвате да убеждавате околните, че това е истинската ви същност, но заблуждавате само себе си. Всеки човек има вграден усет за фалша и лицемерието и цени искреността.

Как да станете истински? Не е просто да осъзнаеш, че надяваш маска, но е важно да се опиташ да разбереш защо го правиш. Това е ключът към преоткриването на истинската същност.

7. Способността да се правят компромиси

Умението да се направи компромис, най-вече желанието да се търси път към него е признак, че човек е готов на трайни и хармонични отношения. Ако не търсите компромиси, а заставяте партньора си да ви се подчинява за всичко, вие просто не го уважавате и рано или късно това ще му дотегне. Обратното, ако винаги вие отстъпвате и се подчинявате, рано или късно на вас ще ви омръзне и сами ще направите решителна крачка към раздяла. Поставете се на мястото на другия и лесно ще откриете пътя към компромиса.

8. Грижовност

Почти всеки обича да бъде обгрижван (разбира се, без крайни прояви на фанатизъм). Това е начин да кажеш без думи „обичам те, държа на теб.” Толкова е просто – от това да направиш топъл чай за болно приятелче, до малките изненади да купиш любимото лакомство на човека, когото обичаш, без да ти е поръчал.

9. Чувството за хумор

Всеки обичат веселите хора – те зареждат с позитивизъм и озаряват деня. По принцип, чувство за хумор има всеки, но хората са различни, различни неща са им смешни, зависи от възпитанието, обкръжението и т.н. Във всеки случай обаче е много по-приятно да общуваш с човек, който често се усмихва и умее от душа да се смее.

10. Да бъдеш силен

Това качество се цени не само у мъжете, но и у жените. Никой не иска да съжителства с развалина, която само хленчи и не може да се справи с елементарни житейски проблеми. Вътрешната сила, способността да се справяш без да тежиш на околните, умението да подкрепяш и помагаш е по-ценно и от най-перфектната външност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ