Представиха най-модерният прототип на летяща кола

Представиха най-модерният прототип на летяща кола

Представиха най-модерният прототип на летяща кола

Летяща кола се подготвя за старт в реалния свят след представянето на най-модерния прототип, виждан някога. Създателите на AeroMobil 3.0 казват, че колата може да се превърне в достъпно транспортно средство за хората, които пътуват до работа, съобщава BBC. След новините за пробив в разработката на летяща дъска и детектор на мини, поредното изобретение от научната фантастика е на път да стане реалност. Прототип на най-модерната летяща кола в света беше представен на конференция във Виена в сряда.

Със спортната си визия и крила, наподобяващи тези на водно конче, AeroMobil 3.0 прилича на нещо, излязло от бърлогата на Батман или от тайната лаборатория на Q. Но създателите й, Стефан Клайн и Жураж Вакулик, настояват, че изобретението е нещо повече от детска играчка. На Фестивала на пионерите, двудневна предприемаческа и технологична конференция в австрийската столица, главният изпълнителен директор на AeroMobil 3.0, Вакулик, изрази вярата си, че неговото творение може „да промени личния транспорт в цял свят“. Летящата кола, казва той, може да се превърне в ежедневно транспортно средство за хората, които пътуват до работа или на средно големи разстояния, особено в държавите с лоша инфраструктура.

Превозното средство на AeroMobil се развива в продължение на над 25 години, след като идеята за него дава главният дизайнер Клайн в комунистическа Чехословакия. През 2010 година, Клайн и Валкулик създават екип, за да превърнат идеята в търговски продукт. Новият прототип успешно изпълни своя първи полет миналата седмица и вече е в стадий на редовно тестване. С дължината на луксозна кола, AeroMobil е пригоден към уличните платна; може да бъде паркиран на познатите ни паркоместа и да бъде зареждан в стандартни бензиностанции. Но дали ще отговори на очакванията ни за летяща кола от научната фантастика все още не е ясно. Въпреки че Клайн настоява, че превозното средство не се нуждае от летище с голяма писта, за да полети или да кацне, все пак са му необходими около 50 метра празно пространство - доста трудно за изпълнение условие за пренаселената градска среда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ