Парагвай на 1/8-финал след убийствено скучно нулево равенство с Нова Зеландия

Парагвай и Нова зеландия завършиха 0:0 в най-скучния мач от Мондиал 2010 до момента. Двубоят бе от група „Е” и се игра на стадион „Питър Мокаба" в Полокване, РЮА

Двата отбора започнаха доста предпазливо мача, като се бореха в средата на терена. Постепенно двубоят заприлича на тренировка – липсваха положения, атаки и каквото и да е било удари. Това полувреме се оформи като най-слабото и скучното от началото на Мондиал 2010.

Втората част протече по-същия начин, като за нещастие на 30-те хил. зрители на „Питър Мокаба" до края на мача не се стигна до гол. За целия двубой бяха отчетени две голови положения.

След това скучно равенство отборът на Парагвай се класира на 1/8-финалите като първенец в група „Е”.