Словения надигра трудно Алжир с 1:0 и оглави група "С"

Словения надигра трудно Алжир с 1:0 и оглави група С

Отборът на Словения оглави група „С” след измъчена победа над Алжир с 1:0. Мачът се игра на стадион „Питър Мокабе” в  Полокване пред  33,4 хил. зрители.

Двубоят започна интригуващо, като още в третата минута тимът на Алжир имаше шанс да открие резултата след пряк свободен удар изпълнен от Белхаджи. Но вратарят на Словения Самир Ханданович изби топката над гредата.

За съжаление на зрителите това бе и най-опасното положение през първата част на мача. През нея нте ай-често ставаха свидетели на неточни пасове груба игра и меле в центъра на терена.

Втората част започна също толкова скучно, както и първата.

В 74-та минута влезлият като резерва играч на Алжир Абделкадер Гезал бе изгонен за втори жълт картон.

В 79-та минута все пак резултатът бе открит след слаб шут на Роберт Корен и грешка на вратаря на Алжир Фавзи Шауши.

Така отборът на Словения записа първа победа на световно първенство и с три точки оглави група "С" В нея още са отборите на Англия и САЩ, които късно снощи завършиха 1:1 в зрелищен мач.