Уругвай стигна до четвъртфинал

Отборът на Уругвай победи Южна Корея с 2:1 в първия осминафинал на Мондиал 2010.

Мачът започна динамично, с открит и красив футбол. Още в 5-та минута азиатците можеха да стигнат до гол, след като Парк Чу-Йонг стреля от пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

След две минути обаче Уругвай стигна до гол. Диего Форлан навърза защитата на корейците и провря извеждащ пас към Луис Суарес , който от малък ъгъл прониза вратаря за 1:0.

След гола латиноамериканците се прибраха в собственото поле и се надяваха на контраатаки, докато опитваха всячески да намерят път към вратата.

При резултат 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част започна с мощна преса на футболистите на Южна Корея, които искаха бързо да върнат интригата в мача.

Това се случи в 68-та минута, когато след центриране Ли Чунг-Йонг се оказа най съобразителен и с глава изравни – 1:1.

Отборът на Уругвай отново смени тактиката и се хвърли в атака. Така се стигна до 81-та минута, когато след корнер топката лепна на крака на Луис Суарес, който с един финт премина покрай двама южноафрикански защитници и с прецизен удар вкара за 2:1.