Арсенал и Челси с трудни победи в Премиършип

Арсенал надигра гостуващия Бърнли – 2:1 в мач от 22-ия кръг на английската Висша лига, а Челси спечели срещу Хъл Сити с 2:0 в снощните срещи от Премиършип.

Мачът на Арсенал и Бърнли завърши драматично – с две дузпи в добавеното време от 8 минути. Първо Бърнли изравни за 1:1, но в последната секунда Алексис Санчес вкара също от бялата точка за 2:1, предава Гонг.

Победата на „артилеристите“ ги изкачи на втората позиция в класирането с 47 точки, поне временно на пет след лидера Челси. Тотнъм остана трети с 46 пункта.

Челси от своя страна запази преднината си в класирането с трудна победа над борещия се за оцеляване Хъл Сити с 2:0 у дома. Автори на попаденията бяха Диего Коста и Гари Кейхил.

Нападателят беше в центъра на скандал с мениджъра си Антонио Конте заради спекулации, че иска да премине в Китай. Той беше изваден от групата за предишния мач на "сините" в Премиършип, но сега бе в основния състав.

Той беше точен в седмата минута на 9-минутното продължение. То беше толкова дълго, защото още в началото на мача Райън Мейсън от "тигрите" беше изнесен на носилка и с кислородна маска след съмнение за тежка травма при сблъсък за висока топка с Гари Кейхил. В края на мача и Кейхил се разписа, за да оформи резултата.

По-късно Mirror съобщи, че Мейсън се бори за живота си. Той е получил фрактура на черепа и кръвоизлив в мозъка след сблъсъка с Кейхил.