Барселона спечели „Ел Класико”

„Ел Класико” отново защити името си. Реал Мадрид и Барселона изнесоха истинско футболно шоу на „Сантяго Бернабеу”.

Двата отбора се захапаха още от началото на мача, борейки се за всеки сантиметър от терена. Атаките валяха една след друга и първият гол не закъсня. Казамиро даде преднина за домакините от Мадрид в 28-та минута.

Меси обаче възстанови равенството в 33-та минута.

Втората част продължи идентично – с много атаки към двете врати  и борба за всяка топка. В 73-та минута Барселона направи обрат. Ракитич вкара за 2:1.

Четири минути по-късно Реал остана с човек по-малко. Капитанът Серхио Рамос бе изгонен заради груб фал. Дори и с човек по-малко кралският клуб успя да изравни в 85-та минута чрез Хамес Родригез.

И точно когато всички мислеха че срещата ще завърши 2:2, Меси вкара за 3:2 за Барселона, смълчавайки хилядите фенове на Реал. Голът падна в продълженията.

С тази победа Барса се изкачи на първото място с еднакъв брой точки с „белия балет”, но по добра голова разлика. Въпреки това Реал има мача по-малко, което е леко утешение за мадридчани.