Защо Мелинда Гейтс не се страхува да говори за секс

Manager News

„Да говоря за секса с Бил не е нещо, за което съм си мечтала, но с радост го правя. Всяка година повече от един милиард двойки правят секс и, да, не е изненада, че и ние сме сред тях.“ Това разказва Мелинда, съпругата на Бил Гейтс, пред Алис Томпсън от „Тайм“ в текст, публикуван в списание „Мениджър“

Двамата са женени над 23 години и през повечето от тях Бил, като основател на „Майкрософт“, е бил по-богат от всеки друг човек на планетата. Богатството на семейството се равнява на около 89 млрд. долара. За Мелинда обаче сексът е по-важен от парите. „Имам три деца – не е случайно, че са родени с по три години разлика. Всеки трябва да може да прави секс без страх от забременяване.”

Бил за пръв път я кани на среща на паркинга на „Майкрософт“, и чак седем години по-късно – през 1994 г. – сключват брак в Хаваи. „Поддържането на нормален семеен живот е трудно, но започнах да излизам с Бил, когато той вече беше в центъра на общественото внимание, така че имах време да видя ползите и недостатъците. Наистина си мислех как искам да живея, какво би било да възпитавам деца, чийто баща е толкова известен и за когото говори целият свят”, споделя най-искрено Мелинда пред Алис Томпсън.

Тя сякаш е обсебена от желанието да е нормална в своя доста ненормален свят. „Дълго време използвах моминското си име, Френч, в училищата на децата, така че майките да не разберат кои сме, а когато го разбираха, вече бяха осъзнали, че сме като тях. Моята по-малка дъщеря вече ще е в гимназията и отсега я подготвяме да си помисли какво иска да каже на новите си приятели.“

Разбира се, когато къщата ти струва около 100 милиона долара, може да се озовеш в малко неудобна ситуация, признава тя. „Не искате приятелите ви да ви идват на гости само защото имате басейн. Правилото е „без снимки в къщата“. Това е нашето лично пространство.“

Всички в семейството хранят и разхождат кучетата и чистят стаите си. „След вечеря заедно раздигаме масата и мием чиниите. Вечерята е много важна за семейството ни: всички седим на масата, без мобилни телефони. На Бил също не му е позволено да сяда с включен мобилен телефон и трябва да участва в миенето на чиниите – дори и Уорън Бъфет да реши да намине за партия бридж.

„Не готвя – ужасна готвачка съм – и, да, имаме готвач.“ Това е първият лукс, за който си признава. „Чувствам се малко гузна, че ми помагат, но и тези притеснения са проява на егоцентризъм. Да, почивките ни са на по-хубави места от тези, които други хора могат да си позволят, но често причината е, че си купуваме спокойствие и лично пространство. Купувам си и време. Ако не готвя, имам още два часа дневно, които да отделя на семейството си или на фондацията“, разказва Мелинда.

На вечеря говорят за всичко с децата си – 21-годишната Дженифър, 18-годишния Рори и 14-годишната Фийби. „Възлагам големи надежди на поколението на децата ни. Те са по-малко сексисти и расисти и имат по-малко предразсъдъци по отношение на пола. Не ни е позволено да звучим старомодно, а на тях не им е позволено да звучат привилегировано.“

Децата имат джобни. Имат разчетен бюджет: към всичко, което не са изхарчили, Мелинда додава, за да го утрои, и влага в техните спестявания за благотворителност. Не иска те да живеят от парите на Гейтс – планът е да похарчат всичките 89 милиарда долара на фондацията до 20 години след смъртта на двамата си родители. „Тази огромна пропаст в благосъстоянието на хората не е добра тенденция. Нямате нужда от всичките милиарди. Трябва да помогнете за постигане на по-голямо равенство в обществото“, убедено смята тя.

Малцина биха спорили, освен може би свръхбогатите ѝ съвременници, които вярват, че са натрупали огромното си състояние, благодарение на собствената си изобретателност и изнурителен труд. „Ако си спечелил толкова пари, със сигурност късметът ти е проработил. Не е само до работа. Може би си роден и израснал в правилната страна. Бил се е възползвал от стабилността и инфраструктурата на Америка, бил е на точното място в точното време. Затова трябва да се отблагодари на обществото и да му върне дължимото, влагайки спечеленото в добруването му. Така

е честно.“

Наистина звучи много добре.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ