Франция е новият световен шампион по футбол

Отборът на Франция стана новият световен шампион по футбол, след като победи Хърватия с 4:2 във финалния мач на Мондиал 2018.

Головото шоу бе открито в 18-та минута от Марио Манджукич, който си вкара автогол, след като отклони с глава топката в собствената си врата при удар на Антоан Гризман от Статично положение. Хърватите изравниха през 28-та минута след попадение на Перишич, а Гризман върна преднината на "петлите“ в 38-та минута с гол от дузпа.

След почивката Франция реши мача с два гола в рамките на шест минути, след голове на Пол Погба и Килиан Мбапе съответно в 59-та и 65-та минута на срещата. Финалният резултат оформи Марио Манджукич в 69-та минута след грешка на френския вратар Юго Лорис

Това е втората световна титла за Франция, след като преди 20 години легендарният екип, воден от Зинедин Зидан, триумфира на домашното първенство.

С тази победа Дидие Дешан стана едва третият треньор в историята на Мондиала, който е печелил трофея и като футболист.