Германия победи Италия след драматични дузпи

Германия отстрани Италия на четвъртфинала на Евро 2016 след драматичен мач. Това е първа победа на германския отбор в официална среща. Двубоят се игра на „Стад Малмут Атлантик” в Бордо пред 40 000 зрители.

Изходът на мача бе решен с дузпи, като в редовното време двата тима завършиха 1:1. Първи до гол се добра баварския тим. Точен бе Месут Йозил в 65-та минута. 13 минути по-късно Леонардо Бонучи изравни от дузпа, дадена заради игра с ръка в наказателното поле на германците на Жером Боатенг.

В продълженията имаше сериозни пропуски и пред двете врати, но до гол не се стигна.

Истинската драма в мача бе по време на дузпите. Бяха изпълнени 18 единайсет-метрови наказателни удари, като пропуски за Германия направиха Йозил, Мюлер, Швайнщайгер, а за Италия – Заза, Пеле, Бонучи и Дармиан. Крайният резултат след изпълнението на дузпи бе 6:5 за германците.

На полуфинала баварският тим ще играе срещу победителя от двубоя Франция – Исландия.