Франция се оказа голям залък за Исландия

Франция победи категорично Исландия с 5:2 и се класира на полуфиналите на Евро 2016. Срещата се игра на препълнения„Стад де Франс”.

Мачът започна равностойно с атаки към двете врати. Първият точен изстрел дори бе за исландците, но този развой продължи едва десетина минути. След това, до края на първата част, на терена имаше един отбор – този на домакините от Франция.

В 13-та минута Оливие Жиру откри, а само седем по-късно резултатът бе 2:0. В края на полувремето мачът изглежда приключи, след като Димитри Пайе и Антоан Гризман прибавиха още две попадения на сметката на Франция.

Не така мислеха обаче исландците, които през втората част се хвърлиха в нападение. Мачът се отвори изключително много за радост на зрителите. В 56-та минута „викингите” стигнаха до гол. Негов автор беше Колбейн Сигтурсон.

В 59-ата минута Оливие Жиру възстанови преднината от четири гола, вкарвайки второто си попадение в мача.

Това необезвери Исландците, които продължиха да атакуват опасно. Крайното 5:2 оформи Биркир Бярнасон в 84-та минута.

Така с тази победа Франция е на полуфинал, където ще играе срещу Германия.