Италия премина през Германия по пътя за финала на Евро 2012

Италия срази Германия с 2:1 и се класира на финала на Европейското първенство по футбол. Двубоят се изигра на Националния стадион във Вършава.

Герой за италианците се превърна Марио Балотели, който за 16 минути реши мача с две фантастични попадения. Първото падна в 20-та минута. Нападателят засече центрирана топка и от два метра направи безпомощен германският страж Мануел Нойер. В 36-та минута Балотели с топовен изстрел направи резултата 2:0 за „адзурите.”

Германците опитаха всичко, което им бе по силите, но успяха да достигнат само до почетно попадение. То дойде в самия край на мача от дузпа. Негов автор бе Месут Йозил.

Така след победа с 2:1, Италия ще се бори с Испания на финала на Евро 2012 в неделя. Германия и Португалия пък ще определят третото място.