Португалия е на полуфинал след великолепен мач срещу Чехия

Португалия надигра убедително Чехия макар и с минимален резултат от 1:0 и се класира на полуфиналите на Европейското първенство по футбол. Двубоят се изигра на Националния стадион във Варшава, Полша.

Мачът започна силно с лек превес за португалците, които успяха да създадат няколко нелоши атаки. Чехите бяха по-предпазливият отбор през първата част, играейки по-често в защита, разчитайки на бързи контраатаки.

В 33-та минута звездата на португалците и „Реал Мадрид” Кристиано Роналдо пропусна най-чистото положение в двубоя до този момент. Той получи центриране в наказателното поле и със странична ножица се опита да намери очертанията на врата на Петър Чех, но топката мина встрани от левия страничен стълб.

След този пропуск португалците увеличиха още повече темпото. В 45-та минута отново Роналдо имаше шанс да открие резултата, но този път уцели греда. Така при 0:0 двата тима се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна с убийствен натиск за Португалия. Атаките за „мореплавателите” се редуваха една след друга, но късметът бе на страната на Чехия. В 58-та минута Португалия вкара гол, но той бе отменен заради засада.

В 78-та минута обаче непробиваемата чешка врата капитулира. Роналдо засече с глава центрирана от Моутиньо топка и направи резултата 1:0.

Така с минимално, но убедително „мореплавателите” станаха първият отбор класирал се на полуфиналите на Евро 2012.