Adios muchachos!*

Един велик отбор слезе тази вечер от голямата футболна сцена. Актуалният световен шампион Испания падна от Чили с 0:2 и няма да може да премине груповата фаза на първенството в Бразилия. След втора загуба (първата бе срещу Холандия с 1:5) отборът на Винсенте дел Боске е последен в група В.
Това е голямата сензация на световното първенство.
Мачът започна зле за испанците, които още в 20-тата минута получиха гол, реализиран от Едуардо Варгас. Второто попадение дойде две минути преди почивката след наказателен удар, който вратарят Икер Касияс не успя да отбие добре. Топката попадна в Чарлс Арангис, който не пропусна.
През второто полувреме испанците постоянно атакуваха, но така и не стигнаха до гол срещу сърцатия и добре организиран отбор на Чили.
Защо се случи всичко това с Испания? Тепърва светът ще си отговаря на този въпрос.
Непобедимият отбор вече е история. Благодарим на испанските футболисти за всичката радост и наслада от футболната игра, които ни подаряваха в последните години.
Вече друг отбор ще диктува модата във футбола  - след края на това световно първенство.