Феноменален Бербатов матира „Болтън”

„Манчестър Юнайтед” спечели трудно срещу „Болтън” с 1:0. Герой в мача се превърна българинът Димитър Бербатов, който в края на мача вкара единственото попадение. Двубоят се изигра на „Олд Трафорд” пред над 84 хил. зрители.

Мачът започна равностойно, като лек превес имаха домакините от Манчестър, които обаче не успяха да сътворят нищо интересно до края на полувремето.

На почивката, наказаният заради обиди срещу съдиите за пет двубоя треньор на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън, пусна Димитър Бербатов, който започна двубоя като резерва.

Видимо играта „Юнайтед” се подобри след влизането на българина, но гол така и не влизаше.

В 75-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Джони Евънс бе изгонен заради грубо нарушение срещу Стюърт Холдън.

С десет човека на терена футболистите на Алекс Фъргюсън не се предадоха и продължиха да търсят толкова важния гол, който щеше да затвърди преднината пред „Арсенал” на върха в класирането на Висшата лига.

В 88-та минута натискът на домакините възтържествува с гол на Бербатов, който намери вратата на гостите след неубедителна намеса на вратаря на Болтън Яскелайнен.

Така завърши и мачът, а герой в него се превърна Димитър Бербатов.

С това попадение българинът вече има 20 вкарани гола за първенството, което са правили само трима други играчи на "Манчестър Юнайтед".