Франция ще отиде много напред

Франция има всички шансове да стигне много напред на Световното първенство в Бразилия. Отборът игра страхотно и разпиля Швейцария с 5:2. При това изпусна дузпа, удари греда, редовен гол бе отменен заради край на мача.
Всичките 93 минути минаха във вихрено темпо, това бе най-резултатния мач досега на световното. Резултата откри Оливие Жиру в 17-тата минута. При следващата френска атака се стигна до нов гол на Блес Матуиди. Пет минути преди почивката Матийо Валбуена сложи край на надеждите на Швейцария, отбелязвайки третия гол. В 67 минута се разписа Карим Бензама. Петият гол за французите отбеляза Муса Сисоко.
В самия край на мача Швейцария върна две попадения в 81-та и 87-та минута, точни бяха  Блерим Джемаили и Гранит Джака.
В 93-тата минута Карим Бензама вкара и шести гол, но съдията бе категоричен, че е извън даденото продължение и го отмени.
С победата си Франция категорично влиза в осминафиналите и е сред отборите, играли най-красиво и ефективно досега.