Българските национали по волейбол отнесоха домакините от Великобритания с 3:0

Българските национали по волейбол откриха участието си в Летните олимпийски игри в Лондон с бърза победа над домакините от Великобритания. Лъвовете надвиха с 3:0 гейма (25:18, 25:20, 26:24).

Англичаните не създадоха трудности на опитните българи и въпреки че играха на собствен терен, още в началото се поддадоха на психологическото предимство и опита на нашите. За британския отбор това е дебютно участие на олимпийски игри.

Още в първия гейм лъвовете бързо натрупаха преднина и с лекота поддържаха предимството си до края. Във втората част те допуснаха моментно надмощие на островната нация, която за малко поведе с 10:9, но бързо елиминираха разликата и отново излязоха напред. Никаква умора не показа националният ни отбор дори в последната част на мача – с удвоена енергия момчетата на селекционера Найден Найденов атакуваха домакините и запазиха убедителната си преднина.

Следващият мач на националите ще се проведе в 13:30 ч българско време във вторник, 31 юли. Тогава волейболистите ни ще се изправят срещу шампиона в Световната лига от София 2012 Полша. Останалите отбори в група А са съответно Аржентина, Австралия и Италия.