Българският женски отбор по волейбол се класира за финал в Европейската лига

Българският национален отбор по волейбол за жени се класира на финал в Европейската лига, след като се наложи с 3:2 гейма срещу Турция.

Българките победиха домакина на Финалната четворка в драматичен двубой, в който поведоха с 2:0 гейма, но след това трябваше да спасяват мача в тайбрека. Волейболистките на Драган Нешич взеха първите две части с 25:19 и 25:17, но загубиха третия период с 11:25. Четвъртият гейм бе равностоен, но приключи с успех за Турция с 25:23.

Така се стигна до решителния тайбрек, където крайният резултат бе 15:13 за България.

Старши треньорът Драган Нешич определи полуфинала с Турция като невероятно изживяване. „Всички в залата видяха един луд мач. Все едно се возех на влакче на ужасите”, каза той.

Финалът България – Сърбия е днес от 20:00 часа.