Германската машина смаза Аржентина с 4:0

Отборът на Германия разгроми Аржентина с 4:0 и се класира на полуфиналите на Мондиал 2010. Мачът се игра на стадион „Грийн Пойнт" в Кейп Таун, РЮА.

Двубоят започна превъзходно за немския отбор, който още в 3-ата минута стигна до гол. След центриране от пряк свободен удар, изпълнен от Бастиан Швайнщайгер, Томас Мюлер бе оставен непокрит, засече топката с глава и я вкара във вратата на Аржентина за 1:0.

След гола аржентинците се хвърлиха в атака, но немската машина прегради наказателното си поле и не позволяваше по никакъв начин да се обстрелва вратата им.

В 24-ата минута при една от контраатаките на бундестима Мюлер изведе Клозе на голова позиция. Той обаче стреля неточно над напречната греда.

Така се стигна до 31-ата минута, когато, „гаучовците” за пръв път в мача имаха шанс за точен изстрел. Меси стреля от фал, но топката мина над гредата на германския страж Нойер.

След това положение аржентинците си повярваха и създадоха още няколко добри атаки, завършили с шут.

Въпреки натиска немската защита успя да устиска и се оттегли на почивката с преднина от един гол.

Втората част започна без изненади – със силна преса от аржентинците, които се надяваха на бърз гол, незнаейки какво ги очаква.

В 48-ата минута Анхел Ди Мария бе много близо до гола, но късметът бе на страната на немския вратар и топката мина на сантиметри от вратата му, след като халфът стреля от около 20-ина метра.

Натискът на „гаучовците” бе сериозен, но безрезултатен.

Отново максимата, че който не вкарва, му вкарват, си каза думата в 68-ата минута, когато Мирослав Клозе направи резултата 2:0. Нападателят получи перфектен пас от Лукас Подолски и за голмайстора остана само да вкара топката.

След гола аржентинците изглеждаха доста объркани. Това дойде дюшеш за бързите нападатели на Германия, които в 74-ата минута направиха резултата класически. Бастиян Швайнщайгер буквално се разходи между защитата на Аржентина, преодолявайки четирима, и с точен пас намери Арне Фридрих, който на празна врата вкара 3:0.

Всичко в този мач изглеждаше приключило, когато поредната многоходова атака на Германия завърши с гол. В 89-ата минута Месут Йозил изведе Мирослав Клозе, който с прецизен шут вкара втория си гол в мача, правейки резултата 4:0.

Така завърши срещата и смятаният за фаворит отбор на Аржентина напусна турнира.

Германия е полуфиналист и чака съперника си, който ще се излъчи тази вечер в мача между Испания и Парагвай.