Меси заби 400-тния си гол

Това е крайпътен камък, за какъвто малко спортисти могат дори да мечтаят. За Лионел Меси обаче той бе само въпрос на време.

В своята кариера, която вече скърца под тежестта на всички рекорди и постижения, Меси с лекота премина още една бариера в събота, като заби 400-ния си гол във вратата на Гранада, като помогна за победата на „Барселона“ на Камп Ноу.

Историческият гол дойде в 61-ата минута на мача и даде на Барса 4:0 преднина след попадение от Иван Ракитич и двойка от Неймар, който направи хеттрик в 66-ата минута – точно преди Меси да се разпише за 401-ви кариерен гол, за да коронова най-голямата победа на Барса в ла Лига през този сезон.

„Никога не съм си представял, че ще постигна нещо такова в кариерата си“, писа развълнуваният аржентинец на страницата си във Фейсбук. „Благодаря за всички поздравления по случай моя 400-тен гол с „Барселона“ и аржентинския национален отбор. Ще продължа да работя здраво, за да постигна още цели“, добави той, цитиран от Си Ен Ен.