Цвети и Гришо отпаднаха от Australian Open

Със загуби за българските тенисисти започна третия ден от Откритото първенство на Австралия. И двамата български представители не успяха да спечелят мачовете си от втория кръг на турнира, които се изиграха по рано днес.

В първия мач Григор Димитров загуби в петсетов двубой с 6:4, 3:6, 7:6. 4:6, 0:6 от 10-ия поставен в схемата при мъжете Николас Алмагро. Битката продължи 3 часа и половина, като за Гришо това беше втори мач, в който трябваше да изиграе пет сета, като в първия такъв успя да победи представителят на Франция Жереми Шарди.

Българският тенисист показа страхотна игра още в началото на мача, като успя да направи цели 13 аса и 49 печеливши удара, докато съперника му реализира съответно 9 и 43. Крахът за Димитров дойде в четвъртия сет, когато темпото му спадна и допусна пробив, което беше достатъчно на испанеца да спечели сета. В началото на последната част българинът поиска медицинско прекъсване заради болки в десния крак. Въпреки оказаната помощ от физиотерапевта Григор не успя да спечели гейм до края на срещата.

Снимка: "Tennis24.bg"

Въпреки загубата най-добрият български тенисист си тръгва от Австралия с чек за 33 хил. долара и 45 точки за ранглистата. Следващият турнир, в който Димитров се очаква да вземе участие най-вероятно ще бъде този в Сан Хосе в средата на февруари.

Във втория мач, Цветана Пиронкова не успя да се наложи над представителката на Казахстан, Галина Воскобоева и загуби с 4:6. 4:6. Това е пето поредно отпадане на Цвети във втория кръг на надпреварата, като това беше втори мач на двете тенисистки помежду им. Първата им среща беше пак тук през 2010г., като тогава най-добрата ни тенисистка успя да спечели със същия резултат (6:4. 6:4), с който отстъпи тази година. Така Воскобоева, която започна участието си на турнира с 10 позиции зад Цвети в ранглистата успя да вземе реванш от българката за отпадането си преди две години в първият кръг на надпреварата.

Сега предстои кратка почивка за нашето момиче, след което се очаква да вземе участие в най-престижното отборно състезание по тенис за жени Фед Къп.