"Рекламирай в LinkedIn!" в 7 стъпки

Рекламирай в LinkedIn! в 7 стъпки

"Рекламирай в LinkedIn!" в 7 стъпки

Един от основните доводи брандовете да създават бизнес акаунти в редица социални мрежи съвсем естествено е желанието им да достигат до нови аудитории, а сред предпочитаните платформи е и LinkedIn, когато целите на кампанията могат да се обвържат с естеството на тази социална мрежа.

След като създадете профил на компанията си в Campaign Manager, е необходимо да създадете група кампании чрез бутона “Create Campaign Group“. Това позволява по-бързо сортиране и ориентиране в криейтивите, например според рекламирания продукт, продължителността на кампанията или нейните цели. Следва използването на бутона “Create Campaign” за създаване на кампания. Този процес LinkedIn разделя на няколко стъпки.

  1. Изберете си цел

Целта е основната отправна точка за изграждане на кампанията. LinkedIn има общо 7 предложения, групирани в 3 категории – “Awareness”, “Consideration” и “Conversions”.

[[{"fid":"370756","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":432,"width":1066,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

  1. Изберете аудиторията и локацията

Когато изберете аудитория, релевантна и за провеждането на други кампании, LinkedIn дава възможност да бъде запазена. Изграждането ѝ може да започне с избирането на локация и езика, на който аудиторията е избрала да ѝ се визуализира социалната мрежа.

  1. Избор на език

Тази стъпка е особено важна за персонализирането на рекламата. Към момента платформата предлага общо 19 езика, а сред тях българският липсва. Рекламите с рекламен текст на български език се отхвърлят от модераторите при изпращане за преглед.

  1. Таргетирането

LinkedIn предлага разнообразни филтри, включително основните демографски характеристики, индустрия, работен стаж, интереси. Хипертаргетирането обаче може да възпрепятства успеха на кампанията, затова е важно да бъде избегнато.

[[{"fid":"370757","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":412,"width":1004,"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

Прецизно таргетиране може да се постигне чрез опцията “Matched Audiences”, която позволява таргетиране отвъд информацията в профилите в LinkedIn. Например по този начин може да бъде качен списък от контакти, натрупани от платформи за събиране на маркетинг данни от потребителите.

  1. Разширена аудитория (по желание)

Т.нар. “Audience Expansion” е сред инструментите, които LinkedIn препоръчва да се използват, когато кампанията цели достигане до по-широка, но също толкова силно релевантна аудитория. Например ако една реклама е насочена към хора с умението „онлайн реклама“ в профила им, “Audience Expansion” може да разшири кръга от потребители до такива, които са обозначили и умението „интерактивен маркетинг“.

  1. Изберете рекламния формат

Въз основа на вече заложената цел в тази стъпка се появяват различни рекламни формати – от класическите текстови, през каруселите, до видео рекламите.

  1. Определете бюджета, графика и типа наддаване

Можете да изберете дневен бюджет или такъв за цялата кампания. Следват началната и крайната дата, както и типа наддаване, което може да е напълно автоматизирано или управлявано ръчно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ