Великолепни момичета от българския ансамбъл по художествена гимнастика!

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златния медал в многобоя на Световната купа в София.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Елена Бинева, Теодора Александрова и Мадлен Радуканова получиха оценка 18,400 за съчетанието си две въжета и три топки във втория ден на дебютната им пред българска публика надпревара. За изпълнението си с пет обръча на 5 май възпитаничките на треньора Весела Димитрова получиха 18,150, посочва bTV спорт.

Така с общ сбор 36,550 те успяха да си осигурят място на най-високото стъпало на почетната стълбичка. На второ място останаха представителките на Украйна с общ сбор от оценки 36,050. Трети е ансамбълът на Беларус с 31,750.

Русия не участва с титулярките си и беше отличена с обща оценка 31, 350, което остави ансамбълът на пето място, след Финландия.

Днес (7 май) са финалите на отделните уреди.

Българските гимнастички спечелиха още два медала от многобоя при индивидуалистките. Невяна Владинова грабна злато, а среброто отиде при Катрин Тасева. Шампионката ще участва във финалите на всички уреди днес, докато Тасева ще пропусне единствено решителните разигравания с обръч.

"Ансамбълът не спира да ни кара да мечтаем за ... "диамантени момичета"... Така ги нарече преди време, след бомбастичния им старт, Nayden Todorov. Техният старт в този сезон беше експлозия! Никой не очакваше такова начало. Днес, те спечелиха третата си Свтовна купа в многобоя и 15-я си медал от началото на Олимпийския цикъл. Днес, те подлудиха залата с красивата си, смела и вдъхновена игра. Толкова много очакваха и се вълнуваха за първата си среща с българската публика...Браво, красавиците ми! Бяхте великолепни!", написа Илиана Раева във Facebook.