УЕФА започва дисциплинарно разследване срещу Русия и Черна гора

УЕФА започна дисциплинарно разследване срещу футболните съюзи на Русия и Черна гора след квалификацията в Подгорица за Евро 2016 г. между двата национални отбора.

Срещата бе прекъсната в първата минута, след като вратарят на руснаците Игор Акинфеев бе улучен от сигнална ракета, хвърлена от трибуните. Футболистът има изгаряния по шията.

И руските, и черногорските фенове са хвърляли ракети и други предмети по терена, става ясно от съобщението на сайта на УЕФА.

След инцидента с Акинфеев мачът бе спрян за 35 минути. В 66-ата минута капитанът на руснаците Роман Широков пропусна дузпа.  След това по друг футболист - Дмитрий Комбаров, бе хвърлен предмет, и главният арбитър Дениз Айтекин (Германия) прекрати окончателно срещата.

Отборът на Черна гора може да бъде наказан със служебна загуба с 0:3 или лишаване от домакинство.